Zelená střecha

O teplotním rozdílu v letním rozpáleném centru města a v lese se asi není potřeba příliš rozepisovat. Známe jej všichni. Beton zkrátka vytváří jiné mikroklima než vegetace. O rostliny ovšem ve městech obvykle bývá nouze. Existuje přitom místo, které je možné osadit rostlinami poměrně jednoduše a téměř všude. Řeč je o střechách.

Takzvané zelené střechy se stávají stále oblíbenější variantou zastřešení stavby. Kromě líbivého a zatím neokoukaného vzhledu navíc přináší řadu výhod. Kromě toho, že čistí okolní vzduch, zabraňují přehřívání střech a zadržují i stále cennější dešťovou vodu, odolávají i nevlídným povětrnostním podmínkám a dlouhotrvajícímu suchu.

Zemina dokáže zadržet dostatečné množství dešťové vody na to, aby rostliny bez problému přečkaly suché období. Dodatečné zavlažování přichází na řadu až v opravdu extrémních podmínkách. Díky vhodně zvoleným trvalkám nejsou problémem ani mrazy.

Jednoduchá instalace

Montáž zelené střechy je jednodušší, než by se mohlo zdát, a není problém ji zvládnout i svépomoci. Modulární řešení společnosti Ecosedum je neuvěřitelně flexibilní a přizpůsobí se doslova každé střeše. U starších budov ovšem doporučujeme vyhotovení posudku statika, který vyhodnotí, zda střecha dodatečnou zátěž zvládne. Stejně tak je potřeba znát maximální možné zatížení střechy i u novostaveb.

Problém nepředstavuje ani případná oprava zelené střechy. Jednotlivé kusy stavebnice lze jednoduše uvolnit a poté je vrátit zpět na své místo. Samotná zelená střecha vyžaduje pouze minimální péči. Příroda se totiž o vše dokáže postaral sama.

Malé kroky se také počítají

I několik málo čtverečních metrů zeleně navíc má pozitivní dopad na životní prostředí. Rostliny totiž odbourávají CO2, filtrují vzduch od prachu a udržují příjemné klima. Zelená střecha také působí jako zvuková bariéra a zlepšuje tepelnou izolaci, což vede k prodloužení životnosti celé střechy. I proto můžeme zelené střechy najít na chicagské radnici nebo na kalifornské akademii věd.

Pří výrobě modulů Ecosedum využíváme pouze recyklované materiály, které nepředstavují  přebytečnou zátěž pro životní prostředí. Moduly jsou k dispozici s již vysazenými rostlinami, nebo bez nich. Vzhledem k ekologickému dopadu proměny střechy v zelenou plochu je možné využít státní dotaci.

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

206  s DPH
466  s DPH