Zelená střecha

O teplotním rozdílu v letním rozpáleném centru města a v lese se asi není potřeba příliš rozepisovat. Známe jej všichni. Beton zkrátka vytváří jiné mikroklima než vegetace. O rostliny ovšem ve městech obvykle bývá nouze. Existuje přitom místo, které je možné osadit rostlinami poměrně jednoduše a téměř všude. Řeč je o střechách.

Takzvané zelené střechy se stávají stále oblíbenější variantou zastřešení stavby. Kromě líbivého a zatím neokoukaného vzhledu navíc přináší řadu výhod. Kromě toho, že čistí okolní vzduch, zabraňují přehřívání střech a zadržují i stále cennější dešťovou vodu, odolávají i nevlídným povětrnostním podmínkám a dlouhotrvajícímu suchu.

Zemina dokáže zadržet dostatečné množství dešťové vody na to, aby rostliny bez problému přečkaly suché období. Dodatečné zavlažování přichází na řadu až v opravdu extrémních podmínkách. Díky vhodně zvoleným trvalkám nejsou problémem ani mrazy.

Zelená střecha ECOSEDUM PACK
Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Jednoduchá instalace

Montáž zelené střechy je jednodušší, než by se mohlo zdát, a není problém ji zvládnout i svépomoci. Modulární řešení společnosti Ecosedum je neuvěřitelně flexibilní a přizpůsobí se doslova každé střeše. U starších budov ovšem doporučujeme vyhotovení posudku statika, který vyhodnotí, zda střecha dodatečnou zátěž zvládne. Stejně tak je potřeba znát maximální možné zatížení střechy i u novostaveb.

Problém nepředstavuje ani případná oprava zelené střechy. Jednotlivé kusy stavebnice lze jednoduše uvolnit a poté je vrátit zpět na své místo. Samotná zelená střecha vyžaduje pouze minimální péči. Příroda se totiž o vše dokáže postaral sama.

Malé kroky se také počítají

I několik málo čtverečních metrů zeleně navíc má pozitivní dopad na životní prostředí. Rostliny totiž odbourávají CO2, filtrují vzduch od prachu a udržují příjemné klima. Zelená střecha také působí jako zvuková bariéra a zlepšuje tepelnou izolaci, což vede k prodloužení životnosti celé střechy. I proto můžeme zelené střechy najít na chicagské radnici nebo na kalifornské akademii věd.

Pří výrobě modulů Ecosedum využíváme pouze recyklované materiály, které nepředstavují  přebytečnou zátěž pro životní prostředí. Moduly jsou k dispozici s již vysazenými rostlinami, nebo bez nich. Vzhledem k ekologickému dopadu proměny střechy v zelenou plochu je možné využít státní dotaci.

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

206  s DPH
466  s DPH