FAQ ECOSEDUM PACK: nejdůležitější otázky a odpovědi

Ano. ECOSEDUMPACK vyvíjíme a vyrábíme v Německu. Provozujeme jedno z nejmodernějších zařízení na zpracování plastů na světě. Naše produkty vznikají za použití recyklovaných materiálů z celé Evropy (i z ČR). Dbáme také na další recyklovatelnost našich výrobků. Díky tomu ušetříme ročně více než 25 000 tun CO2 a staráme se tak o trvale udržitelné zdroje.

Ano, ECOSEDUMPACK je možné použít nejen na rovné střechy, ale také na střechy se šikmým sklonem. Systém je certifikován pro střechy o sklonu do 35 %. V případě, že ECOSEDUMPACK umisťujete na střechu s nenulovým sklonem, je potřeba jej zajistit. Do sklonu 30 stupňů je možné zásobníky použít i bez ukotvení, nad 30 stupňů je doporučujeme ukotvit. Přečtěte si více informací o instalaci a ukotvení.

Předpěstované zásobníky ECOSEDUMPACK nevyžadují žádnou péči. Jsou odolné vůči vysokým teplotám i extrémním mrazům. Zvládnou pobyt na slunci i ve stínu. Pouze v případě vysokých teplot a dlouhodobého sucha doporučujeme zeleň podle možností preventivně podlévat. V zimním období nevyžaduje zelená střecha žádnou zvláštní péči.

Množství potřebného substrátu si spočítáte pomocí následujícího vzorce:

0,95 x plocha střechy x 0,05 = _____ m3

Ne, před pokládkou systému není nutné geotextilii použít. Na klasickou rovnou střechu je možné rovnou pokládat ECOSEDUMPACK.

Zásobníky ECOSEDUMPACK nedoporučujeme obřezávat. Okraje střechy můžete například vyplnit štěrkem.

Ne, plně osazený zásobník má hmotnost zatížení při maximální hladině vody 95 kg/m2, není proto nutné obávat se jeho posunutí. Pouze v případě, že zásobníky umisťujete na střechu se sklonem nad 30 stupňů, je potřeba spodní řadu zásobníků upevnit.

Ano, po zelené střeše je možné projít například v průběhu běžné údržby střechy. Systém však nedoporučujeme používat místo dlažby na střechách, kde se předpokládá častější pohyb osob.

Hmotnost zatížení při maximální hladině vody je 95 kg/m2. V případě, že budete zelenou střechou osazovat plochu o více než 10 m2, je vhodné konzultovat zatížení střechy, které bude větší než 1 tuna.

Ano, ECOSEDUMPACK chrání před výrazným přehříváním střechy v letním období a zároveň slouží pro izolaci chladu v průběhu zimy.

Nenašli jste svou otázku nebo nebyla odpověď dostačující?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme. Kontakt

Rádi vám poradíme

Napište nám, poradíme vám s konkrétními dotazy ohledně použití ECOSEDUMPACK. Rádi pro vás připravíme nezávaznou nabídku na míru.