Jak hnojit zelené střechy ECOSEDUM PACK?

Zelená střecha ECOSEDUM PACK po hnojení

V rámci dnešního blogu se podíváme na to, jak postupovat při hnojení Vaší zelené střechy ECOSEDUM PACK tak, aby byla neustále zelená a tím plnila nejen svou reprezentativní, ale také klimatickou funkci.

Na dalších řádcích budeme popisovat střechu, která byla instalována před šesti lety a nyní proběhlo po čtyřech letech její hnojení. Je ovšem dobré upozornit, že v optimálním případě by hnojení mělo probíhat jednou za rok až jednou za 24 měsíců, podle typu střechy, přičemž v prvním roce užívání není údržba střechy nutná.

Hnojivo se aplikuje jednoduše rozptylováním na povrch zelené střechy. Po aplikaci hnojiva je důležité pravidelně zalévat rostliny tak, aby se živiny dostaly k jejich kořenům. Zajištění dostatečného zavlažování je klíčové pro úspěšné vstřebávání živin a podporu zdravého růstu.

Před samotným hnojením je nutné dodržet následující postup:

  • Je potřeba zkontrolovat odtoky pro vodu a odstranit veškeré nálety v blízkosti okapů
  • Ze samotné střechy je následně nutné odstranit rovněž veškeré nálety, například od javorů a bříz, které se přemisťují na delší vzdálenosti, zapomenout nesmíme ani na plevel
  • Pokud zelená střecha obsahuje prázdná místa, doporučujeme odstřihnout konečky rostlin z míst, kde rostliny rostou a následně je pohodit na tyto prázdná místa tak, abychom zaplnili celou plochu střechy
  • Posledním krokem údržby je samotné hnojení střechy ECOSEDUM PACK. Doporučujeme využít klasické hnojivo na rozchodníky, například Blaukorn Classic 

    Nyní si ukážeme časosběrné snímky po aplikaci hnojiva na zelenou střechu ECOSEDUM PACK

foto 1

Zelená střecha ECOSEDUM PACK před hnojením

FOTO 1: 27. dubna – Počáteční stav
Na první fotografii můžeme vidět, jak vypadala vzorová střecha šest let po instalaci a čtyři roky po posledním hnojení. Rostliny jsou natěsnané a nepříliš vitální. Střecha je charakteristická svou hnědou barvou, která přechází až v odstín rudé.

foto 2

Zelená střecha ECOSEDUM PACK několik hodin po aplikaci hnojiva

FOTO 2: 9. května – Nekolik hodin po aplikaci hnojiva
Druhá fotografie zobrazuje stav střechy několik hodin po aplikaci hnojiva. Jsou zde již patrné první známky působení hnojiva na rostliny: ty se začínají rozrůstat a vypadají mnohem zdravěji než před samotnou aplikací. Střecha je již také zelená, což se až do konce procedury nezmění.

foto 3

ECOSEDUM PACK- Viditelné známky působení hnojiva

FOTO 3: 10. května – Viditelné známky působení hnojiva
Třetí fotografie byla pořízena zhruba s jednodenním odstupem od předchozí fotografie. Za zmínku stojí především výrazně přírodní odstín střechy, která již začíná dostávat svou přirozenou barvu. Současně je vidět, že rostliny se nadále rozvíjejí ve velmi rychlém tempu, což je potěšující skutečnost.

foto 4

Zelená střecha po aplikaci hnojivem

FOTO 4: 16. května – Zdravý vzhled především
Čtvrtá fotografie znamená posun o dalších šest dní dopředu. Během té doby naše zelená střecha získala odstín krásně syté zelené barvy, za zmínku stojí rovněž ostrůvky rostlin, které na střeše najdeme a které nám krásně vystoupily do popředí.

foto 5

Ideální koncový stav zelené střechy po hnojení

FOTO 5: 22. května – Ideální koncový stav
Po dalších šesti dnech a necelých dvou týdnech od hnojení je hotovo. Naše zelená střecha ECOSEDUM PACK má nádhernou barvu, je plná života a plní nejen reprezentativní, ale také klimatickou funkci.

Tato časosběrná série fotografií měla za úkol přiblížit, jakým způsobem se lze starat o vlastní zelenou střechu a jakých výsledků je následně možné při správném hnojení dosáhnout.

Samotné hnojení je klíčovým prvkem péče o zelené střechy a ECOSEDUM PACK se ukázalo jako skvělá volba pro dosažení zdravého a krásného vzhledu. Toto hnojivo obsahuje vyváženou směs živin, které posilují rostliny a podporují jejich růst.

Pro úspěch celého procesu hnojení je nezbytné dodržovat pokyny výrobců střech a hnojiv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *