Cena zelené střechy

Pokud jste si pozorně prošli naše předchozí články ohledně zelených střech, už víte, na co je třeba myslet před jejím pořízením, jaké jsou její výhody, zda zvolit extenzivní nebo intenzivní zelenou střechu nebo jak na správnou skladbu zelené střechy. Tím pádem pravděpodobně zůstává nezodpovězena pouze poslední otázka a tou je cena zelené střechy za m2.

Cena zelené střechy

Také zde hraje roli, zda se majitel nemovitosti rozhodne pro intenzivní nebo extenzivní zelenou střechu. Díky menší stavební i materiálové náročnosti platí, že extenzivní zelená střecha je obvykle levnější. Intenzivní zelená střecha naopak vyžaduje 30 až 100 centimetrů zeminy a potřeba je počítat také s tím, zda střešní konstrukce novou zátěž unese. Výjimkou proto nejsou ani dodatečné náklady na posílení střešní konstrukce. V případě pořizování zelené střechy po potřeba počítat s pořizovací cenou až 2000 korun za metr čtvereční.

Cena zelené střechy se mění v závislosti na způsobu provedení

A co extenzivní zelená střecha? Cena je v tomto případě nižší. Přesto je ovšem potřeba počítat s nákupem geotextílie, hydroizolační fólie, separační vrstvy, tepelné izolace a parozábrany (více v článku Skladba zelené střechy). Existuje však také řešení takzvaně „vše v jednom“, které přináší úsporu času a eliminuje trápení se správným položením zelené střechy. Tím řešením je systém zelených střech ECOSEDUM PACK.

Cena zelené střechy

Systém ECOSEDUM totiž nahrazuje všechny výše zmíněné vrstvy potřebné pro správnou skladbu zelené střechy. Cena závisí na tom, zda majitel střechy preferuje řešení v podobě již osazených zásobníků nebo si substrát a rostliny osadí sám. V případě zásobníků bez substrátu a sukulentů činí cena za jeden zásobník ECOSEDUM 206 Kč, přičemž jeden metr čtvrteční pokryjí čtyři zásobníky. Již osázené zásobníky ECOSEDUM představují ještě jednodušší cestu za zelenou střechou. Cena za m2 v tomto případě činí 4×466 Kč.