Skladba zelené střechy

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Jak už jsme si řekli v předešlých článcích, zelená střecha přináší množství výhod. Optimalizuje například izolační schopnosti střechy a prodlužuje její životnost. Abychom však byli schopni těchto vlastností dosáhnout, je potřeba správná skladba zelené střechy.

Zelené střechy rozdělujeme na intenzivní a extenzivní. Do intenzivní zelené střechy je možné osadit i drobnější keře nebo stromky. Tyto střechy však vyžadují mnohem vyšší vrstvu zeminy a tím pádem také střechu, která vyšší zatížení snese. Jedná se také o zelené střechy, které jsou náročnější na údržbu.

Skladba zelené střechy

Obvykle je potřeba při dodržování správné skladby zelené střechy myslet na filtrační vrstvu, kterou tvoří geotextílie. Jejím úkolem je zachytit zeminu, aby nebyla odplavována. Dále se správně složená konstrukce zelené střechy skládá z hydroakumulační a drenážní rohože. Tato vrstva má za úkol zachytit dešťovou vodu a zároveň odvádět přebytečnou vodu. Dále musí majitel zelené střechy myslet na hydroizolační fólii, separační vrstvu, tepelnou izolaci a parozábranu.

Jak na skladbu zelené střechy co nejjednodušeji?

Detaily těchto kroků v rámci správné skladby zelené střechy vlastně ani není nutné rozepisovat. Existuje totiž zásadně jednodušší systém a tím je ECOSEDUM. Díky pouze jednomu zásobníku může vzniknout funkční zelená střecha. Skladba je přitom ideální a nic v ní nechybí.
Zelená střecha ECOSEDUM PACK

V případě systému ECOSEDUM není potřeba starat se o výše zmíněné vrstvy. Zásobníky ECOSEDUM totiž nevyžadují žádné speciální upevnění, u rovných střech dokonce není nutné ani podložení geotextilním podkladem. Podložit doporučujeme pouze šikmou zelenou střechu. Pak už stačí pouze umístit na střechu zásobníky. Je na Vás, zda si zvolíte zásobníky prázdné a naplníte si je zeminou a sukulenty podle vlastního uvážení, anebo zvolíte již osazené zásobníky ECOSEDUM. V tomto případě odpadají i starosti s osazováním.