Proč použít zelenou střechu?

Zelená střecha - ECOSEDUM PACK

Na střechách rodinných i bytových domů stále častěji vídáme rostliny, které vytváří zelenou střechu. K čemu je dobrá a proč se vyplatí ji použít i na svém domě? 

ECOSEDUM PACK - zelená střecha
ECOSEDUM PACK – zelená střecha

Střecha je u většiny domů nevyužitá plocha, maximálně vhodná pro umístění solárních panelů. Zároveň je ale také největší plochou kudy uniká v zimě teplo a naopak v horkém létě dochází k pronikání tepla do domu a přehřívání místností. Zelená střecha omezuje hluk, zlepšuje tepelnou izolaci a tak v létě pomáhá udržet v domě příjemný chlad a v zimě naopak zabraňuje únikům tepla a šetří tak náklady na vytápění. ECOSEDUM je modulový systém zelených střech, který snadno umístíte na jakkoli střechu se sklonem až 30 % díky zásobníkům z recyklovaných plastů s předpěstovanými rostlinami. 

Ve střešních zásobnících dostanete už předpěstované rostliny rodu Sedum, který spadá mezi sukulenty. Rostliny jsou tak velmi odolné, vytrvalé, mrazuvzdorné a s minimálními požadavky na péči. Celý systém ECOSEDUM pro zelené střechy je velmi flexibilní a téměř bezdúdržbový díky patentovaným zásobníkům, které zadrží dešťovou vodu a následně ji uvolňují ke kořenům rostlin i zpět do ovzduší, kde se vypařuje. Zlepšují tak mikroklima a optimalizují zadržování a využití dešťové vody. Zásobníky se tak o zasazené rostliny postarají a není nutné o zelenou střechu nějak speciálně pečovat, pouze v případě dlouhodobého sucha je vhodné ji zalít. Pokládka je snadná a zvládnete ji i svépomocí, důležité je předem střechu změřit a spočítat potřebnou plochu. U střech s vyšším sklonem je nutné počítat s umístěním ukončovací lišty která poslední řadu zásobníků udrží na svém místě. 

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Nemusíte se obávat problémů s opravou střechy, každý modul ECOSEDUM lze opět jednoduše vyndat a k potřebnému místu na střeše se dostat, po opravě nebo nutné úpravě pak zase zásobníky vrátíte mezi ostatní a zelená střecha bude opět celistvá.