Zelená střecha se instaluje snadno

instalace zelené střechy ECOSEDUM PACK

Zaujaly vás zelené střechy, které na sobě mají osázené rostliny a jsou tak celé zelené a přírodní? Můžete si osázet i tu svou, s předpěstovanými zásobníky to bude hračka. 

Mít na střeše rostliny už není nijak složité. Zapomeňte na hromady hlíny a igelitů a pravidelné zalévání a další starosti, které byly v minulosti potřebné. Moduly systému ECOSEDUMs předpěstovanými sukulenty jednoduše poskládáte vedle sebe na střechu a dál se o ně téměř nemusíte starat, jen si užívat výhod, které zelená střecha přináší. 

zelená střecha ECOSEDUM PACK

Jednotlivé zásobníky jsou vyrobeny z recyklovaných plastů a naplněné hlínou a substrátem, ve kterých jsou zasazené rostliny rodu Sedum, odolné sukulenty, které jsou mrazuvzdorné a zároveň odolné vůči vysokým teplotám, vytrvalé a nenáročné na údržbu. Patentované zásobníky umí zadržet dešťovou vodu a poté ji odpařovat zpět do ovzduší nebo jí zásobovat rostliny, které tak nemusíte chodit zalévat ani se o ně jinak starat. Zelená střecha tak pomáhá zadržet dešťovou vodu a efektivně ji vracet zpět do přírody, ochlazuje okolí a vytváří mikroklima kolem vašeho domu, které oceníte nejen v letních vedrech. Zároveň celý systém zelené střechy ECOSEDUM zlepšuje tepelnou izolaci a omezuje hluk, pomáhá tak v zimě udržet v domě teplo a šetřit náklady a v létě naopak celý dům ochlazuje a brání jeho přehřívání. 

Instalace je opravdu velmi jednoduchá. Základem kvalitní montáže zelené střechy je dobře střechu změřit a spočítat si, kolik zásobníků je potřeba. Ty pak dostanete na paletě již osazené rostlinami, pokud si nevyberete jinou možnost. Střechu je potřeba zamést, u starších asfaltových nebo plechových je vhodné položit na krytinu oddělovací plachtu pro ochranu střechy, u novějších to není potřeba. Pak už jen jednotlivé zásobníky skládáte těsně vedle sebe, bez nutnosti montáže nebo uchycování. Pouze u střech s náklonem je nutné zabezpečit konec zelené střechy proti skluzu. P pokládce udržujte 3 – 4 týdny rostliny vlhké, zvlášť pokud neprší, aby se dobře uchytily. Pak už si můžete užívat své zelené střechy a její výhody, které poskytuje.