V Brně jsou dostupné dotace na zelené střechy

Zelená střecha ECOSEDUM PACK s dotací

Jistě jste v nedávné době zaznamenali různé studie o tom, jak zlepšit naše životní prostředí a regulovat hladinu oxidu uhličitého. Obyvatelé Brna dostali od 1. června možnost zažádat si o dotaci na zelenou střechu, pomocí které by se měl zmíněný problém začít řešit. Jestliže jste o tomto programu doposud neslyšeli, nezoufejte. Dnes se na něj společně podíváme. 

Zelená střecha ECOSEDUM PACK zásobníky.
Zelená střecha ECOSEDUM PACK, kterou můžete mít na dotaci přes www.brno.grantys.cz

Proč si ji pořídit?

Zelená střecha ECOSEDUM PACK bude především zadržovat vodu a tím ochlazovat samotné město. Dešťová voda tudíž neskončí v kanalizaci, ale uchová se v rostlinách a půdě rostoucí na střeše. Takto se dokáže zadržet až čtyřicet procent vody, což je opravdu obdivuhodné. Zelená střecha dokáže také velmi efektivně ochlazovat okolní budovy, protože absorbuje až sedmdesát procent tepla.

Vyplnění žádosti o dotaci na zelené střechy není nijak složité

Vyplnění žádosti o dotaci na zelené střechy můžete  na www.brno.grantys.cz/register a je to velice jednoduché. Registrujte se a typ střechy zvolte jako extenzivní a vložte fotografii své střechy. Nezapomeňte do katastru nemovitostí zakreslit i půdorys zelené střechy. V případě, že nejste majitelem dané nemovitosti, si opatřete souhlas majitele a také čestné prohlášení pro fyzické i právnické osoby. To přikládají naprosto všichni žadatelé bez rozdílu a jeho formulář je možné stáhnout zdarma na internetových stránkách dotace. Nesmíte zapomenout na odborný posudek o způsobilosti dané stavby ke zřízení zelené střechy.

Program je dostupný pro všechny 

Velkou výhodou tohoto dotačního programu je jeho dostupnost. Dosáhnout na něj mohou jak fyzické, tak i právnické osoby, a to bez rozdílu. Preferovány však budou velké kancelářské budovy či nákupní centra s plochou střechou, kde bude realizace zelené střechy vcelku jednoduchá. Na nich se totiž vytvářejí nežádoucí tepelné mosty, které později ohřívají celé okolní prostředí. Zelenou střechou lze také opatřit rodinné domy či paneláky.

Žádosti můžete posílat až do konce listopadu. Pokud se vás toto téma týká, pak neváhejte a popřemýšlejte o vytvoření zelené střechy ECOSEDUM PACK.

Žádosti můžete posílat až do konce listopadu. Pokud se vás toto téma týká, pak neváhejte a popřemýšlejte o vytvoření zelené střechy. 

Důležité odkazy na dotaci zelené střechy:
Veškeré informace jsou uvedeny a budou dále doplňovány na adrese www.brno.cz/ozp v sekci Oddělení motivačních programů a od června i na stránkách www.ekodotace.brno.cz
Žádost o dotaci je možné vyplnit na www.brno.grantys.cz