Výhody zelené střechy

Zelená střecha ECOSEDUM PACK

Zelená střecha se stává módní záležitostí. Kromě toho, že vypadá atraktivně a neokoukaně, nabízí také řadu výhod. Zatravněné zelené střechy totiž izolují střechu, vytvářejí příjemné mikroklima, chrání střešní krytinu a v neposlední řadě také dokáží vdechnout střeše zcela nový vzhled.

Stačí si uvědomit, do jakých teplot se v letních měsících dokáží rozpálit asfaltové a betonové povrchy. V případě střechy tomu není o mnoho jinak. Kde je dostatek zeleně, tam je naopak příjemně téměř vždy. A toto kouzlo zvládne i nenápadná vrstva zeleně. Na střechu díky tomu nepůsobí extrémní teploty a tím pádem se prodlužuje její životnost. Díky tomu zelené střechy zlepšují izolaci budovy a snižují tak náklady potřebné ke případnému klimatizování. Stejný efekt můžeme pozorovat také v létě, kdy je v případě zelené střechy menší potřeba vytápění. Zelená střecha navíc izoluje nejen teplo, ale také hluk.

 

Zelená střecha překypuje životem

Zelená střecha je doslova živou střechou. Každý další kus zeleně je totiž jednoznačně prospěšný pro život kolem nás. Rostliny, jak známo, pohlcují CO2 a přeměňují jej na kyslík. Vedle toho vegetace filtruje okolní vzduch od prachu a dalších škodlivin. I vaše střecha tak může svým malým dílem prospět okolnímu prostředí. Další nespornou výhodou je udržování příjemného mikroklimatu, který by okolo klasické střechy rozhodně nepanoval. Na planetu myslíme také pří výrobě systému ECOSEDUM. Proto jsou zásobníky vyráběny z recyklovaného plastu a s minimálními možnými dopady na životní prostředí.

Mohlo by se zdát, že pořízení zelené střechy bude vyžadovat starosti navíc. Opak je ale pravdou. Moduly pro zelené střechy ECOSEDUM totiž osazujeme velmi odolnými, mrazuvzdornými sukulenty, které vydrží téměř vše. Péči budou vyžadovat pouze v případě mimořádného sucha. Jen tehdy je vhodné dodat jim vláhu.